Rozluźnianie napięć w ciele

Nasze ciało codziennie jest poddawane różnym napięciom.  Przyczyną najczęściej jest stres, lęk a także nieprawidłowe nawyki ruchowe. Skutki napięć odczuwamy w karku, ramionach, barkach, ale i w łydkach, żuchwie czy miednicy. W samym krótkotrwałym napięciu powstającym w ciele nie ma nic złego, jest to fizjologiczna reakcja. Problem pojawia się wtedy, kiedy napięcie chronicznie utrzymuje się w ciele, bez możliwości swobodnego ujścia. Często nie mamy świadomości, że po zaistniałej stresującej sytuacji nadal mamy napięte mięśnie, odczuwamy wówczas ból głowy, pleców, czujemy zmęczenie, dopadają nas lęki, a w dłuższej perspektywie obniżony nastrój nawet depresja. Ciało nie jest przystosowane do długotrwałego stresu, niezależnie od tego, czy czynnik go wywołujący ma charakter fizyczny, czy psychiczny. Każdy z nas potrzebuje skutecznego sposobu rozluźniania ciała i redukcji napięć.

Moje doświadczenie wskazuje, że praca rozluźnianie napięć w ciele jest odbierana na dwa sposoby: 

1/ dla niektórych to udrożnienie napiętego ciała, osoby te nawiązują lepszy „kontakt” z ciałem, odczuwają je jako całość, co pozwala kontaktować się z emocjami, potrzebami i poszerzać swój wachlarz rozumienia odczuć w ciele. Wspomóc swobodniejsze wyrażanie siebie.

2/ dla niektórych jest terapią, dosłownym dotknięciem lęków i stresów, nagromadzonych w ciele; zarówno świadomych jak i tych nieuświadomionych. Dlatego praca ta może wesprzeć proces uzdrawiania przemocy fizycznej lub psychicznej doświadczonej w życiu. 

Sesja rozluźniania ciała odbywa się w bezpiecznej dla Ciebie atmosferze, to Ty decydujesz o sile nacisku, długości pracy na poszczególnych partiach ciała. Pracę zaczynam od krótkiej rozmowy i nakreślenia mapy potrzeb. Następnie we współpracy z Tobą uciskam stopy, łydki, uda, biodra, klatkę piersiową, ramiona, kark a na koniec masażem twarzy i balans. Bardzo ważny podczas całej sesji jest pogłębiony oddech, który wspomaga pracę oraz świadome bycie w ciele.  Sesja ta daje bardzo głębokie rozluźnienie ciała, wprawia w ruch energię „życia”.

Możliwe obszary pracy:

  • stres, przemęczenie
  • bezsenność, stany lękowe
  • praca z blokadami, traumami, negatywnymi wzorcami i przekonaniami
  • akceptacja swojego ciała
  • praca z niskim poczuciem własnej wartości
  • praca z częstym  odczuwaniem negatywnych emocji, takich jak np. gniew, złość, smutek
  • chęć ruszenia z miejsca i motywacji do działania
  • otwarcie się na przyjemność
  • pobudzenie energii, sił życiowych

Całość rozluźnienia obejmuje pakiet minimum dwóch sesji – po 2 godz. każda. Zalecane są trzy do pięciu sesji.
Umów się na sesję:
zadzwoń 533 618 817 ; napisz: hania@dopelni.pl