Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kobiecość w podróży, czyli o radości bycia kobietą

26 maja 2018: 10:00 - 18:00

Kobiecość w podróży, czyli o radości bycia kobietą

Spotkałyśmy kilka lat temu na warsztacie rozwojowym w naturze. Przyjechałyśmy z różnych części Polski. Nic nie zapowiadało, że nasze drogi się zejdą ponownie. Różnimy się. Każda z nas jest na innym etapie życia. Mamy różnorodne pasje, umiejętności, kariery. Co nas łączy? Jesteśmy kobietami w nieustannym procesie odkrywania siebie. Zmieniamy się. Dzielimy się swoimi historiami, nawzajem inspirujemy i tworzymy. Chcemy z lekkością kreować rzeczywistość, niezależnie od tego jakie mamy za sobą doświadczenia. Zaprosiłyśmy do naszego życia radość, szczególnie tą płynącą z bycia kobietą. Spontanicznie się skrzyknęłyśmy i zainicjowałyśmy projekt KOBIECOŚĆ W PODRÓŻY. Startujemy w Giżycku. Gdzie będzie kolejny przystanek? To na razie tajemnica. Tymczasem serdecznie Was zapraszamy do udziału w spotkaniu „KOBIECOŚĆ W PODRÓŻY, czyli o radości bycia kobietą” 🙂

Do zobaczenia.
Grażyna & HAnia & Kasia

PROGRAM:
10.00- 10.30 Otwarcie
10.30 – 12.00 Prezentacja „Olejki eteryczne Young Living – zapachy w podróży”, poprowadzi Grażyna Wasilewska – Prokopowicz
12.00 – 12.15 Przerwa kawowa
12.15 – 14.00 Warsztat „Fotografia portretowa – radość tworzenia czułym okiem”, poprowadzi Kasia Czajkowska
14.00 – 15.00 Przerwa obiadowa (we własnym zakresie)
15.00 – 16.30 Warsztat „Życie w Pełni czyli radość, ruch, medytacja”, poprowadzi HAnia Świątkowska
16.30 – 16.40 Przerwa kawowa
16.40 – 18.00 Spotkanie w kobiecym kręgu, opowieści.

„OLEJKI ETERYCZNE YOUNG LIVING – zapachy w podróży”

Olejki będziemy rozpylać, pić, wcierać w ciało, ale przede wszystkim delektować się ich aromatem. Każda pora roku ma swój zapach, rytm i melodię. Vivaldi coś o tym wiedział tworząc ,, Cztery Pory Roku”. Gdy przychodzi wiosna świat zieleni się, a my podążamy za tym, co lekkie, rześkie i oczyszczające dla ciała i ducha. Kiedy robi się ciepło chętnie przebywamy na powietrzu i planujemy pikniki, wycieczki, spotkania na łonie natury. Jakie aromaty wybrałam? Na pewno będzie dużo nut cytrusowych: lemon ,orange, grapefruit, oczywiście lawenda. Tym razem skupiłam się na olejkach, które można schować do kosmetyczki i zabrać w podróż. Na spotkaniu będą prezentowane olejki jednoskładnikowe oraz olejki blendowane.

Olejki Young Living są produktami wysokiej jakości, a firma dbając o swoich odbiorców starannie selekcjonuje nasiona i wybiera miejsca upraw roślin. Nadzoruje cały cykl produkcyjny od ziarenka do butelki. Od 3 lat używam olejków do masaży ciała, zabieram je ze sobą w dalekie rowerowe wyprawy (Rumunia, Norwegia, Finlandia), a także stosuję na co dzień w domu. Zebrałam bardzo dużo doświadczeń, którymi podzielę się z Wami na spotkaniu.

Jakie korzyści wyniesiecie z prezentacji?
– bardzo szybko podniesiecie swój poziom wibracji, bo olejki to czyste, skoncentrowane wyciągi z roślin,
-poznacie sposoby aplikacji olejków i ich zastosowanie,
– olejki wpływają na emocje, jedne wyciszają, tonizują, inne działają witalizująco, ale każdy roztacza wokół niepowtarzalną aurę, którą i Wy drogie kobiety odczujecie,
– dowiecie się, jak za sprawą olejków można szybko i skutecznie pomóc sobie i bliskim w wielu drobnych dolegliwościach
– pewnych olejków nie powinny stosować kobiety w ciąży, proszę mieć ten fakt na uwadze, gdy będziemy pić olejki. Najlepiej zgłościć tę radosną nowinę przed spotkaniem.

GRAŻYNA WASILEWSKA-PROKOPOWICZ

Pięćdziesięcioletnia kobieta, mężatka, matka dorosłego syna. Mieszkam i pracuję w Giżycku, gdzie prowadzę Pracownię ,,Od stóp do głowy”. Po wielu latach doświadczeń, błędów i poszukiwań stworzyłam własną metodę pracy, która opiera się na holistycznym podejściu do człowieka. Spajam to co logiczne, mierzalne z tym, co ulotne i intuicyjne. Połączyłam wiedzę Zachodu z filozofią Wschodu. Zaglądam w głąb ludzkiej duszy, żeby doznała uzdrowienia. Jestem w trakcie kursu trenerskiego Metody Odpinania. Ukończyłam chiński masaż stóp On Zon Su wg starożytnej chińskiej refleksologii poziom podstawowy i zaawansowany. Prowadzę terapię dźwiękami mis i gongów, a wszystko to scalam aromatami olejków, które towarzyszą każdej mojej pracy. Wykonuję piękny masaż 9 olejkami techniką Raindrop. Od kilku lat jestem członkiem firmy Young Living, która tworzy czyste esencje olejkowe wysokiej jakości. W ofercie znaleźć można olejki pojedyncze i mieszanki o intrygujących nazwach: Obfitość, Wewnętrzne dziecko, Akceptacja.

Kilka lat temu odważyłam się zmienić swoje życie. Skoczyłam w nieznane z wiarą, ufnością i ciekawością dziecka. Co dzisiaj? Dzisiaj celebruję kobiecość, przymierzam sukienki i jeżdżę na kolorowym rowerze z olejkami w koszyku.

„FOTOGRAFIA PORTRETOWA – radość tworzenia czułym okiem”

To spotkanie dla miłośniczek fotografii, zarówno tych fotografujących, podziwiających fotografię i lubiących być fotografowanymi. Każda znajdzie coś dla siebie, a może w przyjaznej przestrzeni będzie miała okazję odważyć się i sprawdzić całkowicie w nowej roli?

Warsztat ma charakter inspirująco – pobudzającego wstępu do przygody jaką może stać się fotografia. Przedstawię Wam wybiórczo twórczość fotografek Julii Margaret Cameron oraz Zofii Nasierowskiej. Zapoznam Was z podstawami technicznych tajników fotografii, a potem zaproszę Was do eksperymentowania, zabawy i odkrywania kobiecego portretu.

Co warto ze sobą zabrać?
– aparat (nie jest to jednak warunek konieczny, wystarczy telefon komórkowy z funkcją aparatu, prawdopodobnie będzie jeszcze jakiś zapasowy sprzęt;))
– ulubione zdjęcia: 1. mnie samej oraz 2. kobiety, która mnie inspiruje; 3. dowolne zdjęcie, które mi się podoba (najlepiej w wersji papierowej),
– przedmiot/ część garderoby/ coś, co mnie opisuje, z czym siebie samą kojarzę.

KASIA CZAJKOWSKA

Z wykształcenia pedagog kulturoznawca, w życiu fotografka i arteterapeutka, w nieustającym procesie przemiany. Przeżywam, porządkuję, przyjmuję i idę dalej. Potrzebuję się dzielić. Lubię pisać. Dobrze mi w kontakcie, obecności w tu i teraz. Gdy mam gorsze chwile – tańczę, gdy jestem szczęśliwa – też tańczę. Ekspresja twórcza to opowieść o komunikowaniu się. Uwielbiam przestrzeń wzajemnej inspiracji, spotkań z ludźmi, historie ludzkich losów. Fascynuje mnie człowiek, relacje, tematyka kobiecości. Jestem częścią tej podróży.

Z miłością tworzę projekt Czułe Oko – fotografia portretowa i arteterapia: http://czuleoko.com/

ŻYCIE W PEŁNI czyli RADOŚĆ, RUCH, MEDYTACJA

Warsztat podczas którego doświadczycie ciała poprzez spontaniczny taniec, medytację, odkrywanie i eksplorowanie źródła radości i lekkości w życiu. W Sztuce Samouzdrawiania MA-URI® ciało jest bramą, która otwiera umysł na świat emocji i ducha, ciało jest przejściem do odkrywania mocy, piękna, radości z życia, miłości, które każdy z nas nosi w sobie.

Zapraszam Was do:
– przyjrzenia się, co jest moim źródłem radości
– eksplorowania sposobów manifestacji radości życia w sferze duchowej, umysłowej, cielesnej,
– wspólnego doświadczania Radości w Ruchu poprzez taniec MA-URI
– medytacji – budzenia i doceniania ciała

HAnia ŚWIĄTKOWSKA

Poprzez radość, ruch, dotyk odkrywam pełnię życia.
Jestem trenerem MA-URI od 2014 roku. Ukończyłam cykl szkoleniowy w Institute for MA-URI® Healing Arts w Nowej Zelandii. Jako praktyk i trener MA-URI® Healing Arts łączę w sobie różne jakości i światy. Dzielę się, inspiruję miłością i towarzyszę innym w podążaniu ścieżką samopoznania, przemiany w drodze do pełni– swoich pasji, darów, przeznaczenia.
Swoją fascynację pracy z ludźmi, dodatkowo, rozwijam studiując Psychologię Zorientowaną na Proces.

ILOŚĆ MIEJSC: ograniczona do maksymalnie 10 osób.
ZAPISY: przyjmujemy na mail: grazynawp66@onet.pl oraz telefonicznie 509 004 859
Warunkiem udziału jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł na konto: PKO BP 14 1020 4753 0000 0502 0013 0302 (tytuł przelewu: kobiecość w podróży, imię i nazwisko)
KOSZT: 170 zł (zapewniamy drobny poczęstunek: kawa, herbata, ciastka, owoce)
MIEJSCE: Od stóp do głowy, ul. Konarskiego 13, 11-500 Giżycko
Wejście od ulicy lub od podwórka (na panelu przy bramce wybieramy numer 14 ) Samochody zaparkować można na dużym placu Piłsudskiego vis a vis Urzędu Miasta w Giżycku. Znakiem rozpoznawczym są lawendy na szybie z logo Od stóp do głowy. W razie trudności ze znalezieniem adresu proszę dzwonić 509004859

KONTAKT:
Grażyna Wasilewska-Prokopowicz – kom.: 509 004 859, mail: grazynawp66@onet.pl / Od stóp do głowy
Kasia Czajkowska – kom.: 691 813 592, mail: czajkowskakm@gmail.com / Czułe Oko – fotografia portretowa i arteterapia
HAnia Świątkowska – kom.: 533 618 817, mail: hania@dopel Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii DoPełni

Szczegóły

Data:
26 maja 2018
Godzina:
10:00 - 18:00

Organizator

Ośrodek Dopełni
Telefon:
+48 533 618 817
Adres e-mail:
hania@dopelni.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Giżycko
Stanisława Konarskiego 13
Giżycko, 11-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
533618817