Psychoterapia

Czym jest psychoterapia? Ile podejść, nurtów, metod pracy, terapeutów, niemal tyle pewnie definicji.

Psychoterapia to dla nas spotkanie, które może przemienić się w podróż..

Spotkanie z kim?
Z drugim Człowiekiem – z Tobą
Z Twoimi potrzebami; światem Twoich emocji – radości, lęków i wielu innych odczuć; z symptomami; z unikalnym, bo Twoim własnym sposobem widzenia, rozumienia i doświadczania świata, Twoją własną historią – opowieścią Twojego życia; z tym wszystkim, co sprawia, że Ty to Ty, a nikt inny.

Podróż dokąd?
Dotąd, gdzie zaprowadzi nas droga – czasem to tuż za rogiem, czasem drugi koniec Świata, a może jeszcze zupełnie gdzie indziej. Czasem cel podróży jest dla nas kluczowy – wiesz dokąd chcesz dojść, co ma się wydarzyć, jakiej zmiany szukasz. Często odkrywamy jednak, że to nie cel, a droga jest kluczowa – przez jakie miejsca, w jakim czasie, z kim ją przemierzasz, czego w jej trakcie doświadczasz, jaką osobą w jej efekcie się stajesz.
Dokąd Ty chcesz się wybrać? Z czym się mierzysz? Co jest dla Ciebie ważne?

W trakcie drogi przydatne są różne cechy, różne umiejętności, różne narzędzia- w zależności dokąd, z kim, w jakim czasie..
Te przydatne cechy to z jednej strony ciekawość, otwartość, chęć poznawania, rozwijania się, stawania się sobą w pełni..
Z drugiej zaś to umiejętności terapeutyczne oraz narzędzia – techniki, oddziaływania pomocne w tej pracy.

Bliskie jest nam podejście oparte na autentyczności, empatii, otwartym, humanistycznym nastawieniu do drugiego Człowieka,
jak również rzetelny warsztat, szeroki zakres oddziaływań skoncentrowanych na wspieraniu zmiany.

To, co ważne – to Ty jesteś autorem siebie, twórcą tej drogi, my – chętnie będziemy Ci w niej towarzyszyć.

Zapraszamy na konsultacje on-line.

Konsultacja i terapia online powstała z myślą o osobach, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do terapeuty, przebywają za granicą czują się komfortowo i potrzebują zostać w domu.  Ten rodzaj kontaktu jest właśnie z myślą o Tobie. Zapraszamy, skorzystaj ze wsparcia, pomocy terapeuty przez internet.

Sesje terapeutyczne i konsultacje prowadzę za pomocą komunikatora Skype (do pobrania ze strony skype.com)

Prowadzimy psychoterapię indywidualną, terapię dla par, małżeństw w Ośrodku Psychoterapii Dopełni, Warszawa Centrum, Stara Ochota.